Dış Cephe
Boyama

Dış Cephe Boyama

İç mekandan farklı olarak dış cephe boyamak daha profesyonel bir işçilik gerektirir. Küçük rötuşlar dışında dış cephe boyasını profesyonellere bırakmanızı veya bir ustayla birlikte çalışmanızı öneririz. 
 
Dışarıdaki hava koşullarının da boya işini etkileyeceğini unutmayın. Rüzgarın fazla olması veya hiç olmaması, iskelelerde çalışmak zorunda olunması, genellikle açık renklerle çalışıldığı için hataları gizlemenin daha zor olması gibi koşullar dış cephe boyasını zorlaştıran faktörlerdir.

Evlerin iç mekânlarının seçiminde boya ne kadar önemliyse binaların dış cephelerinin boya seçimi de hem estetik hem de dayanıklılık açısından oldukça önem taşımaktadır.

Dış cephe boyası seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta binanın içinde bulunduğu iklimsel şartlar ve boya yapılacak yüzeyin özellikleridir. Aşırı yağışlı ve nemli iklimlerde seçilen boyanın neme ve yağışa dayanıklı olması gerekmektedir. Bu tür iklimlere en uygun boya silikonlu dış cephe boyasıdır.

İklim az yağışlı ve güneşli ise o zaman boya neme dayanıklıktan ziyade güneş ışınlarına dayanıklı olmalıdır. Renk olarak açık renkli boyalar tercih edilmelidir. Düzgün, ince ve sıva yapılmayan bina yüzeylerinde düz boyalar yerine grenli boyaların kullanılması yüzeyde yapılan hataları örtecektir.

Binalara yapılan dış cephe boyalarının performansı kullanılacak malzemenin yanında işçiliğin kalitesi de önem taşımaktadır. Hatalı uygulamalar faydadan çok zarar verecektir.

Binaların dış cephelerinin boyanmasında uzman firma ve ekibiyle çalışmanız size hem zaman kazandıracak hem de sizi maddi kayıplardan koruyacaktır.

Kaliteli
Malzemeler
Anahtar
Teslim
100% Müşteri
Memnuniyeti

Aklınıza Takılanlar

Keşiflerimiz tamamen ücretsiz. Sadece bize ulaşmanız yeterlidir.
Dünyaca ünlü markaların renk kartelaları ile keşif sırasında ekibimiz ile en uygun rengi seçebilirsiniz.
Yapılacak işin boyutuna göre teslim tarihlerimiz değişmektedir. Ekiplerimiz keşif sonrası net bilgi vermektedir.